Facebook’ta Organik Erişimi Arttırmanın 4 Yolu

Facebook’ta Organik Erişimi Arttırmanın 4 Yolu

Facebook dünyada en fazla kullanıcıya sahip olan dünyanın en büyük sosyal ağıdır. 1 milyardan fazla kullanıcısı olan sitede hemen hemen her markanın, şirketin ve internet sitesinin bir sayfası bulunmaktadır. Özellikle internet siteleri ve bloglar için gayet güzel bir hit kaynağı olabilen Facebook sayfalarında, ne kadar çok aktif kullanıcı olursa o kadar iyidir.

Facebook’ta sayfalarınızın beğeni sayısını arttırmak için ücretli olarak reklam verebilirsiniz. Facebook reklam servisini kullanarak ve basit bir şekilde bütçenizi kendiniz belirleyerek reklam yayınlayabilirsiniz. Ayrıca bu reklamları yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi kriterlere - özelliklere göre belirleyebilir ve odaklı reklam verebilirsiniz. Sayfa beğeni sayısı yüksek olan sayfaların yöneticileri ile iletişime geçerek istedikleri reklam ücreti karşılığında reklam yayınlama şansına da sahipsiniz.

Ücretli yöntemler haricinde Facebook’ta sayfa beğeni sayısını arttırma yolları nelerdir bunları şu başlıklarla inceleyebiliriz:

1- FanSlave - OtoLike

Bu tarz sitelerde üye olursunuz ve diğer kişilerin sayfalarını beğenmeniz karşılığında siteye üye olan diğer kişiler de sizin sayfanızı beğenir. Kredi sistemiyle de çalışan yani ücret ödeyerek de hayran satın alabileceğiniz bu siteler aracılığı ile sayfa beğendirme sayınızı arttırabilirsiniz. Ancak bu tarz sistemleri kullanmanız zararınıza olacaktır. Çünkü sayfanızı beğenenler sadece siz onların sayfasını beğendiğiniz için sayfanızı beğenecektir ancak sayfanızda yapılan paylaşımlarla pek ilgilenmeyecekleridir.

2- Hashtag Yöntemi

Paylaşımlarınızda konu ile alakalı "#" Hashtagler ekleyin. Sayısını asla abartmayın. Facebook kullanıcılarıda yavaş yavaş Hashtagaraması yapmaya başladı. Bu durum sizin sayfanızın bulunurluğunu artıracak ve paylaşım kaliteniz iyi ise beğeni olarak karşılığını alacaksınız.

3- Facebook’taki Diğer Sayfalarda Reklam

Kendi sayfanızın reklamını diğer sayfa ve gruplarda paylaşabilirsiniz. Bunu mümkün olduğunca az yapmaya çalışın çünkü sürekli paylaşım yaparsanız bu herkese itici gelecektir ve sayfayı yöneten kişi tarafından yüksek bir olasılıkla engellenirsiniz.

4- Paylaşılabilir İçerik

Sayfanızın beğeni sayısını arttırmak istiyorsanız en fazla önem vermeniz gereken konu içeriktir. Eğer kaliteli, diğer içeriklerden farklı ve insanlara fayda sağlayan bir içerik oluşturursanız, bunu gören kişilerin büyük bir çoğunluğu gönderiyi kendi hesaplarında paylaşacaktır. Bu da Facebook’ta birçok kişiye zincirleme olarak ulaşmanızı sağlar. Bu şekilde benzersiz ve insanlara fayda sağlayan içerikler üreterek sayfa hayran sayınızı arttırmanız mümkündür.

Eğer ücretsiz bir şekilde Facebook’ta sayfa beğeni sayısını arttırmak istiyorsanız, bu konular altında topladığımız bilgileri uygulayabilir, ücretsiz olarak hayran sayınızı arttırabilirsiniz.


İNSTAGRAM TAKİPÇİ PANELİNE GİT