İnstagram Engellendiğimi Nasıl Anlarım

İnstagram Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Sosyalist sosyal medyayı aktif olarak kullanan ve kimi özelliklerinden yararlanıyor. Bu özelliklerden birisi de bir engel engellemek, hesabını görmemektir. Herhangi biriyle konuşmayı, yaklaşmayı dilediğiniz kişiyi rahatlıkla yapmayı engelleyebiliyor ve karşıdaki herhangi bir kişiye bir şekilde bildirim gitmiyor. Ancak, birkaç kişi  Instagram  engellendiğimi nasıl anlarım. Instagram'da engellenen kişi, birkaç yöntem ile engellenip engellenmediğini anlayabilir. Bu Öğrenme;
Daha önceden o kişi takip ediyorsa ancak takip takip etmediğinde bazen kişi takipten çıkmışsa karşıdaki kişi hesabı engellemiştir.
Engellenen planlama, engelleyen kişiyi Instagram arama motorundan arayamazlar ve göremezler.
Kişinin hesabı açıksa ve herhangi bir paylaşım yapmışsa, engellenen kişi bu paylaşımları göremez ve profilde henüz hiçbirini gönderinin paylaşılmadığı yazar.
Eskiden mesajlaşma olmuşsa bu mesajlar artık görülmez.
Olmayan ve istek gönderilemez.
Daha önceden etiketlenmiş olan bir fotoğrafın anahtarı kalkmışsa karşıdaki kişi engellemiş görmek.


İnstagram'da Engellenen Kişi Engellenebilir Mi?


Instagram'da iki yerde birbirini engellemek mümkün değildirken engellenen kişi, engelleyen kişiyi hiçbir şekilde göremez. Bu sebeple hesap göremediği ve ulaşamadığı için engellenen kişi engelleyeni hiçbir şekilde engelleyemez. Sizi engelleyen kişi engeli açmışsa diğer kişi onu aramalardan bulabilir ve birini engelleyebilir.


İnstagram Engel Açılınca Kişiyi Kendiliğinden Takip Eder Mi?


Engellenen kişi otomatik olarak takipten çıkarıldı ve engel kaldırılsa safra takip edilmez. Takip edilebilirilmesi için tekrar bir takip isteğinin gönderilmesi gerekir, hesap açıksa istek göndermek ve butona gidebilirsiniz. Engel kalkana kadar engellenen taraf istek atamaz ancak engel kalkarsa iki tarafta arada istek atabilir ve takip edebilirsiniz Ancak hesaplar arasında iletişim kendiliğinden olmaz bu yüzden işlem yapması gerekir.


İnstagram Engeli Kendiliğinden Kalkar mı?


Instagram'da engellenen bir hesabın engelinin kalkması için engelleyen varsa engeli kaldırması gerekir. Herhangi bir süre sonunda engel kendiliğinden otomatik olarak kalkmaz. Engelin kalkabilmesi için yapılmasının engellenmesi engelini açması gerekir.


İNSTAGRAM TAKİPÇİ PANELİNE GİT