İnstagram Hikaye Özelliklerinin Kullanımı

İnstagram Hikaye Özelliklerinin Kullanımı

Günümüzde 800 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı olan, daha çok gençler tarafından ağırlıklı olarak tercih edilen ve gün geçtikçe dünya üzerindeki kullanıcıları artan instagram, emojiler, çıkartmalar ve anket kullanımının yanı sıra hikayeler özelliğine güncelleme getirerek kullananlarını sevindirdi. Yüklenen içeriğin 24 saat içinde silinmesi dolayısıyla anlık mesajlaşıma önem verenleri ve kullanan profillerin ön planda kalmasını kolaylaştıracak imkanları ile kullananların daha çok tercih ettiği instagram Hikaye özelliğine ek olarak kimin gördüğüne dair anlık olarak kullanıcıya rapor sunması dolayısıyla oldukca tercih ediliyor. Yeni güncelleme ile beraber instagram hikayeler özelliğine hareketli gifler de eklendi. Facebook’ta etken olarak kullanılan gifler artık Instagram’da da kullanıma sunuldu. Bu yeni güncelleme ile beraber İnstagram hikaye kullanıcıları konularında paylaşmış oldukları her türlü fotoğraf, görsel ve videonun üzerine çıkartma şeklinde hareketli gifler ekleyebilecek.
Siz de hikayenizde gif kullanmak istiyorsanız, giflere hikayeler ekranının sağ üst köşesinde yer edinen çıkartma sembolü üzerinden ulaşmanız mümkün. Gif çıkartmasına bastıktan sonrasında istediğiniz gifi kullanabilirsiniz. Öne çıkanlar listesinde yer alan giflerden daha fazlasına erişmek isterseniz derhal  GIPHY’nin kütüphanesinden dilediğiniz gifi seçebilirsiniz.
Bu sayede birbirinden faklı ve yaratıcı görsellerin paylaşıldığı instagram hikayeler daha da renklenecek.


İnstagram Hikayelerde Artık Tek Yazı Tipi Yok


Instagram Hikayeler özelliğine yeni getirilen ikinci bir güncelleme ise yazı ekleme üzerine oldu. 4 yeni fontun hikayelere eklenmesi ile birlikte konunuza ve anlatmak dilediğiniz ifadeye en uygun fontu seçebilirsiniz. Şuan için 4 yeni fontun eklendiği Instagram hikayelerde bu sayede daha yaratıcı hikayeler geliştirebilirsiniz.
Bu güncellemelerin yanı sıra Hikaye paylaşırken, fotoğraf seçmeye alternatif olarak bir arka plan belirleyerek yalnız yazıların da paylaşılabileceği bir Hikaye uygulaması bizleri bekliyor. Ek olarak hikayenin ekran resmi çekildiği durumlarda Hikaye sahibi bildirim alarak bilgilendiriyor. Görünen o ki İnstagram Story yeni güncellemeler ile kendini geliştirmeye devam edecek.


İNSTAGRAM TAKİPÇİ PANELİNE GİT