İnstagram’da Keşfet Sekmesine Nasıl Çıkılır ?

İnstagram’da Keşfet Sekmesine Nasıl Çıkılır ?

İnstagram’da Keşfet Sekmesine Nasıl Çıkılır ?

Merhaba, Sanal Takipçi blog okurları sizlerden gelen talepler üzerine Instagram “Keşfet” sekmesine nasıl çıkabileceğinizi anlatacağız.

Keşfet Sekmesi Nedir ?

Instagram’da keşfet sekmesi yoğun bir algoritma ile çalışmaktadır. Fotoğraflarınızın konumlarını veya etiketlerini(hashtag) kullanarak, fotoğrafınızın popülerlik durumuna göre keşfet sekmesinde yerinizi alırsınız. Keşfet sekmesinde sizin tanımadığınız kişiler fotoğraflarınızı görebilir, beğenebilir veya yorum yapabilir böylelikle çok daha fazla kitleye ulaşma şansını yakalamış olursunuz. Günümüzde, pek çok kişi fotoğraflarının keşfet sekmesine düşmesi için yoğun çaba göstermekte ve değişik fotoğraflar çekip yayınlamaktadır. Keşfet sekmesine düşmenin bir değil birden fazla yolu bulunmakta. Şimdi sizlere bu yollardan bahsedeceğiz. Bu yollardan bazıları ücretli satın alım yapmanız gerektiren yöntemler fakat kesinlikle reklam olarak belirtmeyeceğiz, isteyen istediği yöntemi deneyebilir.

Adım Adım Keşfet Sekmesine Nasıl Düşersiniz

  • Fotoğraflarınızı paylaşırken mutlaka konum ekleyin. Örnek olarak, Bodrum’da bir otelde çekildiğiniz bir fotoğrafı, paylaşırken konum kısmından belirtin böylelikle fotoğrafınızı paylaştığınızda nerede paylaşıldığı görülebilecektir.
  • Fotoğraflarınızı paylaşırken en fazla 5 olacak şekilde etiket(hashtag) ekleyin. Bu etiketler mutlaka fotoğrafla alakalı olsun. Örnek olarak, Alaçatı’da dondurma yerken bir fotoğraf paylaştınız ve bu fotoğrafın etiketleri şöyle olsun : #dondurma #alaçatı #icecream gibi gibi türetebilirsiniz.
  • Bunların dışında en önemli kriter ise fotoğrafınızın ne kadar beğeni aldığı kriteri. Yani paylaştığınız fotoğraf ne kadar beğeni alırsa o kadar Keşfet sekmesine düşme şansı da artacaktır. Bazı kişiler doğal yollardan çok fazla beğeni alamamakta, bu yüzden Sanal Takipçi olarak istediğiniz fotoğrafınıza ücretli olarak beğeni aktarımını yapabiliyoruz. Eğer ücretli olarak Instagram’da beğeni satın almak isterseniz buraya göz atabilirsiniz. Ya da buraya
  • Sizin Instagram’ınızda bulunan Keşfet sekmesindeki fotoğraflara ilgi gösterin. Yani Keşfet sekmenizdeki fotoğrafları beğenin veya yorum yapın. Böylece Instagram sizin bu kısma ilgi duyduğunuzu algılamakta ve ileride paylaşacağınız fotoğraflarda Keşfet sekmesinde gözükme şansınızı arttırmaktadır.

İNSTAGRAM TAKİPÇİ PANELİNE GİT