İnstagram’da Takipçi Kazanmanın En Basit 7 Yolu

İnstagram’da Takipçi Kazanmanın En Basit 7 Yolu

Her ay milyonlarca kişi Google'da Instagram'da ünlü olmanın yollarını aramaktadır. Instagram artık ciddi bir kariyer haline gelmeyi bile başarmış olmuş. Dalga geçmiyorum, bu tip platformlar çok yedi platformda platformlar gerekiyor ile kendilerine ait kariyer kurmaları gerçekten de çok harika bir şey

Kariyer satın almak için belki de en karmaşıklı seçeneklerden biri, ama bir de budur varken neden siz de bunlardan yararlanmayasınız ki?

Çoğumuz için günlük mesleğimizi bırakıp Instagram'da takipçi alıyorum, tam zamanlı olarak ona alıştığını değil. Ama Instagram, kişisel bir marka kurmak isteyen veya pazarlama ile uğraşan insanlar için benzersiz bir fırsat sunuyor. Bir süredir Instagram'ı kullanarak yapabilirsiniz ama yeni takipçilerin alımı için Instagram'ın ne şekilde kullanabileceğinizi eminiğinden emin olabilirsiniz, işte sizler için Instagram ile ilgili basit 7 ipucu:

1. Hangi Konu İle İlgilenmek İstiyor?

Sosyal medya çok eğlenceli bir platform olabilir. Siz markanızın temsilcisi görevini üstleniyorsunuz ve bu yüzden hesabınız o markanın üzerine odaklanmalı. Örnek olarak fitnessi inceleyelim. Michael Lingenfelter , spor yapmak, zaman kazanmak ve çok meşgul olmak, bazı insanlar için hızlı fitness yapmak, sunmaya odaklanan bir kişisel antrenör. Michael Lingenfelter kitle kitle yeni takipçiler kazanma şansına sahip.

Başka bir tanesi ise photogeekdom. Photogeekdom  fotoğrafçılık ile ilgili ipuçları ve eğlenceli bilgiler paylaşıyor. Mobil fotoğraf makineleri ve akıllı telefon kameraları Hesabın kendine ait benzersiz ve tasarımcı tanınabilen bir stili safra var.

2. Sık İçerik Paylaşın

Instagram'da çok fazla ziyaretçi bulma yeteneği var, ilgi çekicidir. Starbucks  gibi büyük markalar, her gün boyunca yeni içerik paylaşma ve hatta bir gün içerisinde. Yaratıcı Instagram teknolojilerini kullanarak küçük çaptaki markalar da dahil olmak üzere herkes bir hafta boyunca birkaç kez içerik geliştirmek.

Starbucks'ın sahip olduğu sermayeeye ihtiyacınız yok yok. Akıllı telefonunuzu elinizin altında bulundurarak fırsat yakaladığınız çekeceğiniz fotoğrafları bulabilir, en kolay içerik şeklini en hızlı bir şekilde yönetilebilir ve paylaşabilirsiniz.

3. Hashtagleri Doğru Şekilde

Hahtagleri doğru bilgisayarda derken akıllıca bilgisayarda demek istiyorum. Yani, paylaştığını her bir içerikte düzinelerce hashtag kullanmamanız ikeniğinden bahsetmeye devamuz. Instagram'ın nasıl kullanıldığını öğrenmeye çalışan herkese hashtag ile ilgili dersler tarafından yönlendirilmesi.

Ev Depo ; kendin yap DIY (kendin yap / kendin yap) ile ilgili etkileyici ve eğlenceli olan fotoğraflarını, #DIY hashtagini kullanarak yeni şeyler beğenisine sunuyor.

İçeriklerinize ekleyeceğiniz hashtagler içeriğin konusu ile ilgili ve sizinle ilgilerini çekecek nitelikte olduğunuz. Farklı kelimeler bulma hashtag aramayı deneyin ve Instagram'ın komedi ve eğlence değerlerine sahip olan popüler hashtag önerileri burada en uygun hashtag seçimleriyle ve bunları bulalerinize ekleyin.

4. Kompozisyon Oluşturma

Geçtiğimiz seneler içerisinde mobil cihazların kameraları oldukça önemli boyutlarda bir gelişme kaydetti. Hatta günümüzün cihazlarındaki kameralar o kadar güçlü ki güzel fotoğraflar çekmemek için hiçbir mazeretiniz yok. Instagram'daki ortalama işlemlerde göze hoşgeldin o da çok daraltılmış ilgi çekici fotoğraf var ki ... İnsanlar, sizin çektiğinizin görselliği düşük kalitede doğal olarak görmezden gelmeyi tercih ediyorlardır.

H&M  gibi büyük markaların içeriği nedir, fotoğrafı ne olursa olsun emek harcandığına tanıklık edin

Elbette ki sadece bir gece içerisinde profesyonel fotoğrafçı olmak zorunda değilsiniz ama çekeceğiniz fotoğrafların; basit bir kompozisyonu, düz çizgi ve kontrastlı olmalı. Aynı zamanda fotoğraf içerdiği boş alanların da etkili bir şekilde olduğu halde.

5. İyi Bir Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

Fotoğrafın kalitesi çok ayrıntılı ama ne yazık ki ki Instagram'ın filtreleri oldukça önemlidir. Snapseed  veya  Afterlight  gibi foto düzenleme seçenekleri kullanarak göze hitap ediyor çok güzel ve ilgi çekici fotoğraflar çekebilmeniz mümkün.Aferlight'in sunduğu geniş çaplı özellikler çok beğenilecek cinsten. Toplam 128 çerçeve, 78 doku ve 75 filtre tertibğine sahip olan bir uygulama. Ayrıca onun filtrenin ön izlenimini ufak bir küçük resim olarak gösterme işlevi sunması benim için büyük bir avantaj. Binlerce farklı filtre seçeneklerini seçin, bu yüzden nasıl bir fotoğrafı seçtiğini ekledi ve nasıl göründüğü ile ilgili herhangi bir bilgiyi vermeden beni en çok sinirlendiren şeylerden bazıları.

6. Kendi Markanızın İçinde Dışına da Çıkın.

Önceden ayırtın ve paylaşın, fotoğrafınızı paylaşın. Sadece kendi ürününüzün veya kendi ürünümüzü kullananlar ile ilgili içerikler kullanmaktan önce mesajınızı zaman zaman çeşitlilik ödüllü daha geniş bir kullanıcı kitlesinin ilgisini yakalamaya çalışın. Sephora  bunun için harika bir örnektir. Kara kalem resimleri, canlı sohbet videoları, ana sayfalarında sözler ve daha da da paylaşılan paylaşarak profiline çeşitlilik kazandırıyor. Sadece kendi koleksiyonüzü paylaşmaktan kaçının. Sizin kişisel içerikleriniz ve ilginizi çeken başka konular da var.

7. Sosyalleşin

Diğer insanlarla etkileşimde sunmak takipçi kitlenizi arttırmanın en iyi yollarından sunuyor. Sektördeki ile ilgili aramalar yap ve diğer üyelere paylaştığı fotoğraflara beğeni yollayın. Yeni takipçi kazanmak için. Kendi profilinizin dışarısına çıkın ve sizin için önemli olan konular hakkında yapılan diyalogların da bir parçası olun. Instagram'da çok önemli bir deneyim kazanıyor, başkalarının içeriğini beğendiğini ve diğer hesaplara yorumlar attığınızı istediğiniz görmesi lazım ki kendi alanınız ne kadar tutku sahibi


İNSTAGRAM TAKİPÇİ PANELİNE GİT