Twitter Profilime Bakanlar & Kimler Bakmış

Twitter Profilime Bakanlar & Kimler Bakmış

Merhabalar sevgili  Sanal Takipçi Blog  okurları. Bugünkü yazımızda, tarafınızca çok sorulan sorular arasında baş çeken; “ Twitter profilime kimler bakmış? ”Ve“ Twitter profilimi kimler gezmiş? ”Başlıklı konulara bakacağız hep beraber. Gerçekten mümkün mü ya böyle bir şey? diyenlerin meraklarını kanıtlarla ve teknik terimlerle gidereceğiz. Öyleyse kısa bir genel kültür turu ile yazımıza başlayalım.

Twitter Nedir? Neden Bu Kadar Popüler?

TwitterJack Dorsey  tarafından, 2006'da geçen ve şu anda bir devasa bir büyüklüğe ulaşan bir toplumumuz mecrasıdır. Twitter'da ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre en çok tartışılan konular; Siyaset  ve  Spor  olmakla birlikte, insanlarımızın% 58 i siyası tweetler atlıyor. Dünyanın önde gelen çok farklı türleri için mesela sosyal sorumluluk projeleri için kullanılanlardan, güzel ülkemizdeki siyaset konuşmaları elbette ki bizleri üzmekte. Neyse, konumuz da bu değil. Neden bu kadar popüler olmuş ise çok bariz, istediğiniz kişi veya kurumun onayı basabilirsiniz, en güncel haberleri haberiniz bile olsa önce görsellerinizi beraber öğrenebiliriz.

Twitter Profilime Bakanları Görebilir miyim?

Twitter profilime kimler bakmıştwitter profilime kimler girmiş vb. böyle akıyor gidiyor. Günde yüzlerce arama yapılıyor bu konu hakkında. Evet Twitter profilinize kimlerin varlığını görmek herkesin arzusu olabilir ama böyle bir şey mümkün değil. Ne yazık ki ki değil. “Ya ben şehirde, twitter hesabınla giriyorsun” ”bilmem ne tarzında düşünenler olacaktır. Evet, Twitter hesabınızı bir güzel o sitelere veriyorsunuz ve sonra hesabım çalınıyor veya hesabım başkalarını retweet yapıyor, yapıyor diye yakınıyorsunuz. İnanmayın arkadaşlar inanmayın. Twitter'ın kimseye sunmadığı bir veriyi bir başkası büyüklüğü nasıl gösterebilir? Bu veriyi Twitter paylaşmıyorsanız kimse de gösteremez. “Ama ben girdim bir sisteme, istediğim profiller istiyor bana o nasıl olacak?” Diyenler de oluyordur. Twitter hesabınızla o tarz sitelere girdiği, takipçilerinizi görüntüle site ve “random” bir şekilde yani rastgele bir şekilde takipçilerinizden 3-5 hesap gösterebilir. Siz de buna inanırsınız. Güzel tezgah değil mi? aynen öyle!

Twitter Profilinize Bakanları Göremezsiniz!

  • Twitter'ın hiç kimseye sunmadığı bir veriyi kimse büyüklüğü gösteremez.
  • Bunu yaptınız iddaa eden sitelere sakın hesabınızla giriş yapın.
  • Bu tarz sitelere inanmayın ve güvenmeyin.
  • Son bakanlar diye takipçi listenizden 3-5 rastgele profil listesinise siz de bunu son bakanlar sanmayın.
  • Böyle bir şey mümkün değil ve teknik olarak da mümkün değil.
  • Twitter'da profilinizi kim gösterendiğine dair bir algoritma yoktur.
  • Gizlilik ihlaliğiyle Twitter bu bilgiyi paylaşmayacağını defalarca söylemiştir.

İNSTAGRAM TAKİPÇİ PANELİNE GİT